Forum XIII Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

CZy potrzebne są nam naramienniki??

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum XIII Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego Strona Główna -> 13 RDW "Czarna Trzynastka"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Czy załozysz naramiennik wedrowniczy
pewnie jak tylko go zdobędę
33%
 33%  [ 5 ]
jestem absolutnie przeciwny noszeniu naramiennikow przez członkow naszej druzyny
66%
 66%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 15

Autor Wiadomość
lomiarz13
Bursztynek



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13

PostWysłany: Pon 20:32, 20 Mar 2006 Temat postu: CZy potrzebne są nam naramienniki??

Rozpoczynam nowa dyskusję w której prosze o wypowiedz na poruszany ostatnio temat czy naramiennik wędrowniczy jest nam potrzebny?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
przepiorka
Administrator



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 1976
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: XIII Czarny Szczep :D
Płeć: harcerka

PostWysłany: Pon 21:09, 20 Mar 2006 Temat postu:

hmm... czy w pytaniu chodzi o to czy jest on potrzebny na mundurze czy o to czy jest nam potrzebny (czy chcemy go zdobywac)?
Jeśli chodzi o wersje drugą to jestem na tak, sama chciałabym zdobyć go jak tylko będzie to możliwe.
jesli chodzi o pierwszą wersję... naramiennik nosi się w miejscu w którym mam bursztynowy pagon i z tego powodu jestem na nie Mruga z drugiej strony jednak - taki naramiennik jest wyznacznikiem naszego rozwoju. jesli nie będziemy go nosić to równie dobrze instruktorzy mogą nie nosić podkładek pod krzyże i lilijek instruktorskich. aktualne naramienniki nie są takie "oblesne" (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) jak te początkowe.

hmm, ogólnie moje zdanie w dyskusji jest: nie jestem do końca pewna ale nie możemy zamykać się na wszyskie nowości które pojawiają się w ZHP.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dudi
Zuch z Cytrynowej



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 1854
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: KRUKI
Płeć: harcerz

PostWysłany: Pon 23:18, 20 Mar 2006 Temat postu:

Na zbiórce drużyny wyraziłem swoją opinię. Ale napiszę jeszcze raz, może troche w innej formie.

Ta dyskusja została rozpoczęta ponieważ tradycją naszej dużyny jest nieozdabianie munduru żadnymi dodatkowymi elementami jak plakietki, naszywki, sprawności i inne kolorowe rzeczy. To pierwszy argument, który mówi o tym, że jednak nie powinnismy naramiennika wędrownioczego nosić.


Poza tym jedankowy mundur u wszystkich osób w druzynie tworzy atmosferę równości, wiadomo, że nie każdy by miał od razu naramiennik. To taki nieco mniejszy drugi argument.

Trzeci argument:
Po co? Po to, żeby pochwalić się, że jesteśmy wędrownikami? Nie musimy sie tym chwalić...

Czyli - JESTEM NA NIE.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
k13
Cytrynka



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: Czarna 13

PostWysłany: Wto 0:00, 21 Mar 2006 Temat postu:

zdobyc napewno lecz nosic nie!! popieram pawla Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
przepiorka
Administrator



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 1976
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: XIII Czarny Szczep :D
Płeć: harcerka

PostWysłany: Wto 15:19, 21 Mar 2006 Temat postu:

Pawle barwy też się ma nie od razu Mruga
i plakietkę Mruga


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lomiarz13
Bursztynek



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13

PostWysłany: Wto 19:25, 21 Mar 2006 Temat postu:

oj widze że tu jakis problem wynikł w ankiecie chodzi o to czy jak zdobedziesz naramiennik to czy chcesz go zalozyc czy nie.
Otwieranie prób wedredrowniczych wydaje mi sie oczywista sprawą i nie o to tutaj chodzi ja chce sie poprostu dowiedziec czy zak zamniesz tą próbe i zdobedziesz naramiennik to czy go załozysz?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kocur
Czarnuszek



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1050
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/13
Skąd: ŻUBRY 13

PostWysłany: Wto 21:05, 21 Mar 2006 Temat postu:

ja powiem tak mysle co by nosic naramieniki bo to tak bardz nie zuca sie w oczy i jak ktos na to spojzy wie zxe jestesmy druzyna wedrownicza bo jak narazie po naszych mundurach tego nie widac

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pukaczowa
Bursztynek



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: WILGI :*

PostWysłany: Śro 1:16, 22 Mar 2006 Temat postu:

Wiadomo, że wędrownikami jestesmy dla siebie ale mimo to uwazam ze powinnismy nosic takie naramienniki. Tym sposobem bedzie widac tez na mundurze ze nimi (wedrownikami) jestesmy...Bo na przyklad jak jedziemy sobie gdziesz i nie gadamy z innymi to nikt nie wie ze jestesmy wedrownikami a to jest chyba powod do dumy i warto zeby o tym tez inni wiedzieli. I mysle ze noszac je staniemy sie jednoscia z innymi harcerzami ktore takie posiadaja. I nie nalezy tego naramiennika porownywac ani do plakietki okolicznosciowej ani do sprawnosci ani niczego tego typu... Takie jest moje zdanie;p Jezyk

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
k13
Cytrynka



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: Czarna 13

PostWysłany: Śro 1:30, 22 Mar 2006 Temat postu:

dudi napisał:


...ponieważ tradycją naszej dużyny jest nieozdabianie munduru żadnymi dodatkowymi elementami jak plakietki, naszywki, sprawności i inne kolorowe rzeczy...

.


Tradycji sie nie zmienia i koniec tematu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 2:19, 22 Mar 2006 Temat postu:

Zgadzam sie w 100% z SPD-Samym Pawłem Dudkiem i z Kajtkiem!tradycja to tradycja więc my jej łamać nie powinniśmy!A to ze jestesmy wędrownikami czy nie widać jest najlepiej na różnego rodzaju zlotach itp. i niepotrzebne jest nam naramiennik!to jest mojen zdanie!POWER
Powrót do góry
przepiorka
Administrator



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 1976
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: XIII Czarny Szczep :D
Płeć: harcerka

PostWysłany: Śro 2:51, 22 Mar 2006 Temat postu:

"tradycja to tradycja..." zgoda, ale kiedy te tradycje były ustalane to nie było czegoś takiego jak naramienniki. plakietki szczepu też nie było a teraz jest i co ją dostali to ją mają przyszytą.
pozdro


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kami
Cytrynka



Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: Jaskółki
Płeć: harcerka

PostWysłany: Śro 6:43, 22 Mar 2006 Temat postu:

ja jestem za tym zeby nosic naramienniki. tak jak pukaczowa uwazam ze nie mozna ich porównywac do plakietek okolicznosciowych czy sprawnosci. przeciez to jest cos calkiem innego. jesli chodzi o tradycje... to tradycje sie praktykuje ale z biegiem lat ulegaja one zmianie zgodnie ze zmianami struktury spoleczenctwa (w tym przypadku zmiana polega na utworzeniu wedrownikow)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
k13
Cytrynka



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: Czarna 13

PostWysłany: Śro 12:19, 22 Mar 2006 Temat postu:

Po pierwsze. [link widoczny dla zalogowanych]
To historia wędrownictwa.Jak mozecie tam przeczytac ten ruch działał prawie od samego początku.Więc nie możemy powiedziec że "wędrownicy zostali utworzeni".


Po drugie który z naszych obrzędów zastał zastąpiony innym

A co do plakietki szczepu to nie mozemy porównywac jej do naramiennika wedrowniczego, ponieważ czarna weszła w skład szczepu i tworzy go.Jest z nim blisko zwiazana.

Mam pytanie dlaczego naramiennik wedrowniczy nie możemy porównywac do plakietek okolicznosciowych czy sprawnosci?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pukaczowa
Bursztynek



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: WILGI :*

PostWysłany: Śro 16:00, 22 Mar 2006 Temat postu:

Kajtku bo zeby go otrzymac trzba przejsc pomyslnie probe (Idz spytaj sie tt) a taka plakiete otrzymujemy zbednie. A na mundury mamy nie dodawac zbednych rzeczy a wg mnie ten naramiennik nie jest rzecza zbedna. I Adasiu po czym stwierdzasz ze na zlotach widac ze jestesmy wedrownikami? a jezeli chodzi o tradycje. na poczatku nie bylo pionu wedrowniczego a mimo to nimi jestesmy... to znaczy ze sie rozwijamy to czy nie mozemy sie rozwinac w tym kierunku i nosic naramiennikow??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kami
Cytrynka



Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/13
Skąd: Jaskółki
Płeć: harcerka

PostWysłany: Śro 18:03, 22 Mar 2006 Temat postu:

oj kajtku chyba nie przeczytales dokladnie tego co pisalo na tamtej stronie. w okresie kiedy nasza druzyna byla tworzona pion wedrowniczy nie istnial byli tylko druzyny starszoharcerskie. i dopiero niedawno reaktywowano pion wedrowniczy. jesli chodzi o tradycje kasia p przytoczyla dobry argument: plakietek szczepu tez na poczatku nie bylo a jednak teraz sa przyszywane. to jest pewne nagiecie tradycji na rzecz rozwoju

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum XIII Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego Strona Główna -> 13 RDW "Czarna Trzynastka" Wszystkie czasy w strefie GMT + 6 Godzin
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin